WK73S2HTTER158F
Mfr.Part #
WK73S2HTTER158F
Description
RES 158M OHM 1% 1W 2010
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Power (Watts) :
1W
Resistance :
158 mOhms
Supplier Device Package :
1020
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%